KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 11554342
nr 1155 4342
Olle Ängkvist
(1922-2006), Sverige
Blyerts, Erotiskt motiv, Monogramsignerad OÄ, 3/8 -73, motivet: 57x78 ca
Olle Ängkvist, född 1922, död 2006, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 15 januari 2018
kl 20:11:02
15/1 20:06:02